вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna prędko się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий